Bezár

Ápolás mesterképzés

Ápolás MSc Gyakran Ismételt Kérdések

Ápolás MSc Gyakran Ismételt Kérdések

2016. február 11.
2 perc

1. Milyen képzési rendszerben lehet ápoló mesterképzésben tanulni Szegeden?

Nappali munkarendben kerül meghirdetésre a képzés. Az egyes képzések tényleges indulásáról a felvételi folyamat során kaphat tájékoztatást.


2. Milyen tanulmányi kötelezettségekkel jár a mesterképzés Szegeden?

A konzultációk nappali munkarendű képzésben szorgalmi időszakban hetente (14 héten keresztül) 3 napon keresztül (szerda-csütörtök-péntek) történnek. Ez nem tartalmazza a területi gyakorlatok teljesítését, mely félévente és szakirányonként változó óraszámú további elfoglaltságot jelent.


3. Mennyi a mesterképzés időtartama?

2 év (azaz 4 szemeszter).


4. Milyen végzettséggel lehet ápoló mesterképzésre jelentkezni?

A törvényi szabályozás értelmében jelenleg ápoló BSc (vagy ezzel egyenértékű főiskolai ápoló oklevél, pl. diplomás ápoló) végzettséggel lehet mesterképzésben folytatni tanulmányokat. Kizárólag sürgősségi specializációra lehet jelentkezni mentőtiszt BSc oklevéllel.


5. Jelenleg ápoló BSc szakirányon tanulok, a 8. szemeszterben. Jelentkezhetek-e mesterképzésre?

Természetesen igen. Ebben az esetben a végzettséget igazoló okiratot (oklevelet) legkésőbb a felvételi elbeszélgetés alkalmával kell benyújtani, vagy a felvételi eljárásban erre meghatározott végső dátumig amennyiben ez eltérő.


6. A képzés során teljesíthetem-e a területi gyakorlatomat a lakóhelyemhez közeli intézményekben, vagy kötelező minden gyakorlatot Szegeden teljesíteni?

Elvi akadálya nincs a területi gyakorlatok Szegeden kívüli teljesítésének. Erről a kérdésről a képzés során az adott gyakorlatért felelős oktatótól kaphat részletesebb tájékoztatást.

Továbbá elvárás a hallgatók irányába, hogy specializációnként összegyűjtve minden hallgató küldje meg minden szemeszterben a gyakorlat megkezdése előtt legalább 1 héttel e-mailben a szakirányfelelősnek, hogy hol tölti a szemeszter során a területi gyakorlatokat.

Az alábbi adatokra mindenképpen szükség van:

  • Együttműködésben szereplő fél pontos neve (pl. gyakorlóhely neve, Bt. vagy Kft. neve, egyéni vállalkozó neve)
  • Székhely
  • Elérhetőség (e-mail)


7. Mikor lesz a felvételi elbeszélgetés?

A pontos időpontról a felvételi folyamat során kap értesítést.


8. Hogyan zajlik a felvételi elbeszélgetés?

A szakirányra történő felvételi folyamat egy részből áll.

A felvételi elbeszélgetés során rövid bemutatkozást kérünk, a korábbi tanulmányi- és munkatapasztalattal, valamint az ápoló mesterképzésbe jelentkezés motivációjával, illetve a preferált specializációjával kapcsolatban. Ennek részeként javasoljuk, hogy emeljen ki minden, Ön által fontosnak tartott elemet pályafutásából, különös tekintettel a korábbi gyakorlati, kutatási tapasztalataira, elismeréseire és kitüntetéseire, munkatapasztalatára vonatkozóan. A felvételi elbeszélgetés jelenléti formában fog megvalósulni. A szóbeli felvételi-felelet időtartama: 15-20 perc.


9. Hol tájékozódhatok a képzésről?

Első lépésként javasoljuk a http://www.felvi.hu/felveteli/egyetemek_foiskolak/!IntezmenyiOldalak/meghirdetes.php?meg_id=15624 felkeresését.


Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek