2018. július 21., szombat

SZTE ETSZK Friss hírek

2018. július 19.

Egyetemi vers- és prózamondó, valamint zenei versenyt, dráma és verspályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

2018. július 09.

Alig két hét múlva elrajtol az év legnagyobb magyarországi sporteseménye a 11. IDBF Klub Legénység Sárkányhajó Világbajnokság, ahol öt kontinens 30 országának 6200 versenyzője küzd azért, hogy dobogóra állhason a sárkányhajózás történetének valaha látott legnagyobb versenyén. A világbajnokságon a Szegedi Tudományegyetem hallgatói is rajthoz állnak.

2018. július 06.
2018. július 03.

Ötödik alkalommal fogadta látogatóit egész napos programokkal az SZTE Füvészkert és az SZTE Kulturális Iroda közös rendezvénye, a Levendula Napok. Június 30-án, szombaton és július 1-jén, vasárnap is változatos koncertekkel, interaktív kiállítással, rendhagyó előadásokkal és árusok temérdek portékáival várták a természet szerelmeseit és a kikapcsolódni vágyókat.

2018. július 03.

Az egészségügyi szakdolgozók országos tudományos kongresszusát június 27-29. között tartották a Szegedi Tudományegyetemen. A háromnapos konferencián 10 témakörben több mint 100 előadás hangzott el.

2018. június 12.
2018. május 31.
2018. május 07.

2018. május 4-én, pénteken egész napos látogatást tett Szegeden Vytenis Andriukaitis, az Európai Unió egészségügyért és élelmiszerbiztonságért felelős biztosa. Látogatásának elsődleges célja az volt, hogy tájékozódjon a Szegedi Tudományegyetem Klinikai Központjában a ritka betegségekben szenvedők ellátásáról valamint arról, hogy milyen távlatai vannak az ún. európai referencia hálózat bővítésének.

2018. március 21.

Te is találkoztál már olyan álláshirdetéssel, ahol szakmai gyakorlattal rendelkező pályakezdőket kerestek? Az elképzelés nem teljesen irreális, hiszen az egyetemi évek alatt is szerezhetsz munkatapasztalatot: gyakornokként. Ráadásul ezt külföldön is megteheted, így közben világot láthatsz, nyelvet tanulhatsz, és még ösztöndíjat is kaphatsz mindehhez.

2018. március 20.

A Szegedi Tudományegyetem szerzői ingyenesen publikálhatnak nyílt hozzáférésű cikkeket a Taylor & Francis kiadó folyóirataiban. Az előfizetői megállapodásnak köszönhetően az orvos és egészségügyi területen kutatók mellett a bölcsészet- és társadalomtudománnyal foglalkozó SZTE-s szakemberek nemzetközi láthatósága is növekedhet.

Friss Hírek RSS