Beszámoló az Állásbörzéről

2018. május 31.

Ebben az évben is - az előző évek hagyományait követve - megrendezésre került az állásbörze végzős ápoló hallgatóink számára.

Nagy érdeklődés mellett, 2018. május 17-én, az Ápolási Tanszék szervezésében került sor a rendezvényre a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Karán.

Kiemelt célunk volt végzőseink tájékoztatása az elhelyezkedési lehetőségekről, továbbá az álláskeresés folyamatának megkönnyítése.

Az állásbörze ideális miliőt teremtett ahhoz, hogy találkozhassanak a munkaerőpiac keresleti és kínálati oldalának szereplői, segítve ezzel partnereinket a potenciális munkaerő felkutatásában, támogatva hallgatóinkat a számukra megfelelő karrierlehetőség megtalálásában.

A diploma megszerzése utáni álláslehetőségekkel kapcsolatosan regionális és országos intézmények képviselői várták az érdeklődőket az alábbi standoknál:

• Bács-Kiskun Megyei Kórház Ápolási Igazgatás-Kecskemét,
  • Csongrád Megyei Egészségügyi Ellátó Központ Hódmezővásárhely-Makó,
  • Dél-pesti centrumkórház - országos hematológiai és infektológiai intézet- Budapest,
  • Honvéd Kórház- Budapest,
  • Országos Korányi TBC és Pulmonológiai Intézet- Budapest,
  • Szegedi Tudományegyetem- Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet,
  • Szegedi Tudományegyetem- Arc-, állcsont- és Szájsebészeti Klinika,
  • Szegedi Tudományegyetem- Fül-, Orr,- Gégészeti és Fej- nyaksebészeti Klinika,
  • Szegedi Tudományegyetem- Idegsebészeti Klinika,
  • Szegedi Tudományegyetem- II. számú Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ,
  • Szegedi Tudományegyetem- Neurológiai Klinika,
  • Szegedi Tudományegyetem- Szakoktatói Szolgálat,

A munkaadók és hallgatóink visszajelzései, valamint a személyes tapasztalataink alapján rendkívül eredményes és sikeres volt a rendezvény.

Minden kedves résztvevőnek köszönjük, hogy jelenlétükkel megtiszteltek és segítettek bennünket!

Beszámolót összeállította: Szabó- Laboda Adrienn