Rendezvénynaptár
-
február 10. 00:00 - 28. 00:00
-
február 18. 08:00 - március 4. 15:30
-
március 16.13:00 - 14:30
-
április 20.00:00 - 00:00
-
május 6. 08:00 - 7. 16:00
A Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kara felvételt hirdet Szociálpolitika mesterképzési szakra, Területi szociálpolitika szakiránnyal a 2020/2021-es tanévre, keresztféléves – 2021. februári – kezdéssel, önköltséges és állami ösztöndíjas formában, nappali és levelező tagozatos hallgatók részére.
A jelentkezés benyújtásának határideje:
Az aktuális, központi felvételi tájékoztatóban közölt időpont.
Alapvető tudnivalók:
Célunk olyan szociálpolitikai szakemberek képzése, akik képesek arra, hogy a társadalom- és a szociálpolitika területén részt vállaljanak a szakpolitikák alakításában, hozzájáruljanak a szociális ellátórendszer működtetéséhez, hatékonyan képviseljék a társadalmi érdekeket, és bekapcsolódjanak a kutatásba és az oktatásba is. Képzésünkben, amelyben Egyetemünk több karának oktatói működnek együtt, az interdiszciplináris szemlélet mellett kiemelt figyelmet fordítunk a szociálpolitika térbeli dimenzióira és a területfejlesztéssel való kapcsolatára. A Dél-alföldi régió sajátosságaiból adódóan a területi egyenlőtlenségek mellett a határon átnyúló kapcsolatoknak is fontos szerepet szánunk.
Miután egyelőre még nem ismert, hogy a 2021. februárban kezdődő képzésben hányan élvezhetik az állami támogatást, ezért amennyiben megoldható, célszerű másodikként a költségtérítéses képzést is bejelölni.
Az ETSZK újszegedi, Bal fasori épületén kívül a Belvárosban – a JGYPK, a GTK és a BTK előadóiban – is lesznek órák. A levelező hallgatók számára a szorgalmi időszakban összesen kilenc alkalommal, pénteki és szombati napokra tervezzük a konzultációkat.
A jelentkezés előfeltételei:
Mesterképzésünkre a következő feltételekkel lehet jelentkezni:
Azoknak a felvételizőknek, akik a jelentkezés előfeltételeinek nem csupán a diploma, hanem a diploma és meghatározott kreditek együttes beszámításával tesznek eleget, előzetes kredit-elismertetést kell kérniük a Kartól. (Az ehhez szükséges nyomtatvány és a részletes útmutató honlapunkról letölthető.) A kredit-elismertetési kérelemhez a kurzusleírásokat és az azok teljesítését igazoló dokumentumok hivatalos másolatát is mellékelni kell. A kredit-elismertetési kérelmet a mellékelt dokumentumokkal együtt a TANOSZ-ra kérjük benyújtani legkésőbb 2020. december 11-éig. Cím: SZTE ETSZK TANOSZ, 6726 Szeged, Temesvári krt. 31. A borítékra írják rá, hogy szociálpolitika mesterképzés kredit-elismertetési kérelem, így gyorsabban kerül az illetékes tanszékre.
Fontos:
Mindazok, akik 2021 januárjában záróvizsgáznak, az eddig teljesített kurzusok igazolását, valamint a jelenlegi félév tantárgyfelvételét küldjék be a kurzusleírásokkal, s a teljesítést követően pótolják az igazolásokat a TANOSZ-on. A kredit-elismerési határozatot a felvételi eljárás során a Kari Kreditátviteli Bizottság a Szociális Munka és Szociálpolitika Tanszék javaslata alapján hozza meg, amelyet a TANOSZ-ra eljuttat. A TANOSZ értesíti a jelentkezőt a határozatról.
Az előfeltételhez hiányzó kreditek a mesterképzéssel párhuzamosan, a felvételtől számított két féléven belül is megszerezhetők a honlapon található Tájékoztató az elismertethető kurzusokról táblázat tantárgyaiból. Az a hallgató azonban, aki az előírt előfeltételi krediteket a tanulmányai megkezdését követő 2. félév vizsgaidőszakának végéig nem teljesíti, elveszíti hallgatói jogviszonyát.
A felvételi elbeszélgetés:
A felvételi vizsga egy szakmai beszélgetésből áll, melyre a jelentkezők a megadott szakirodalmak elolvasásával és saját településük szociálpolitikai gyakorlatának bemutatásával készülhetnek fel. A felvételi elbeszélgetésre 2020. december 16-án kerül sor. A felvételi elbeszélgetés pontos időpontjáról és helyszínéről minden leendő hallgatónkat írásban értesítjük.
Olvasmányok a szakmai beszélgetéshez:
Kovács Katalin: Területi, társadalmi hátrányok és beavatkozási politikák. In: Kovács Katalin-Váradi Monika Mária (szerk.): Hátrányban vidéken. Argumentum Kiadó, Budapest, 2013. 25-54. o. Letöltés: innen
Andor László: Szociálpolitikánk negyedszázada európai tükörben. ESÉLY, 2017. 4. szám. 3-16. Letöltés: http://www.esely.org/kiadvanyok/2017_4/ATT03690.pdf
Szempontok a saját település bemutatásához:
A felvételi pontszámítás:
A felvételin összesen 100 pontot lehet elérni úgy, hogy legfeljebb 70 lehet a szerzett, 20 a hozott és 10 a kapott többletpontok száma.
A jelentkezés módja:
A www.felvi.hu honlapon keresztül elektronikusan lehet benyújtani.
Nyelvvizsga követelmények:
A 2011. évi CCIV. A nemzeti felsőoktatásról szóló törvény 40. § (4) alapján mesterképzésre az vehető fel, aki alapképzésben fokozatot és szakképzettséget tanúsító oklevelet szerzett. (Hatályos 2016.01.01-től)
További információk:
A részletes tudnivalók (majd) a www.felvi.hu honlapon (lesznek) olvashatók az aktuális időszakban.
A www.felvi.hu oldalon történő elektronikus regisztrációt követően a Karunk Tanulmányi Osztályán (6726 Szeged, Temesvári krt. 31.) lehet érdeklődni, az e-jelentkezéssel kapcsolatban Kovács Andrea irodavezető, (telefon: (62) 342-347, e-mail: to-vez@etszk.u-szeged.hu). A felvételi eljárással kapcsolatban Kovács Andrea irodavezető, (telefon: (62) 342-347 e-mail: to-vez@etszk.u-szeged.hu) válaszol a kérdésekre. Az előzetes kredit-elismertetéssel kapcsolatos és egyéb szakmai jellegű kérdéseikkel Dr. Vida Anikó tanszékvezetőhöz fordulhatnak (e-mail: vida@etszk.u-szeged.hu).
Mesterképzésünk valamennyi oktatója örömmel várja jelentkezésüket.
Mellékletek: