Dr. Mucsi László előadásában, az Alkalmazott Geoinformatikai és Távérzékelési kutatócsoportban végzett globális és lokális földmegfigyelési kutatások eredményeiről számol be.

Előadónkról

Dr. Mucsi László 1989-ben végzett matematika-földrajz-számítástechnika szakos középiskolai tanárként a József Attila Tudományegyetem Természettudományi Karán. Egyetemi hallgatóként az Országos Tudományos Diákkonferenciákon III., majd I. díjat nyert, és így az elsőként Pro Scientia Aranyérmet kapott diákkörösök között is helyet kapott. 1992-be került vissza a Természeti Földrajzi Tanszékre, ahol kutatási területként az alkalmazott geoinformatikát, az űrfelvételek digitális képfeldolgozását és a távérzékelést választotta. 1997-ben PhD doktori fokozatot, 2006-ban habilitált doktori címet szerzett, 1999 óta egyetemi docens. Fő kutatási területei a geoinformatika és a távérzékelés földtudományi alkalmazásai, ezen belül a városi felszínborítás és területhasznosítás változásainak vizsgálata űrtávérzékeléses adatokkal, valamint precíziós agrármonitoring geoinformatikai, geostatisztikai módszerekkel.
2005-2014 között a Természettudományi és Informatikai Kar oktatási dékánhelyettese, 2014-2020 között a Kar dékánja volt. A 2020-ban az SZTE által létesített és indított Geoinformatikus mesterszak felelőse, az SZTE Földtudományok Doktori Iskola törzstagja, a Geoinformatika alprogram vezetője. Elnöke a Szegedi Akadémiai Bizottság Geoinformatikai és geostatisztikai munkabizottságának és a Magyar Földrajzi Társaság Szegedi Osztályának. Több OTKA, IKTA, TÁMOP, GOP pályázatnak volt témavezetője, szakmai koordinátora. Tudományos eredményeit nemzetközi konferenciákon és 175 publikációban mutatta be. A 2004-ben megjelent Műholdas távérzékelés könyvét az összes magyar felsőoktatási intézmény e témájú kurzusához ajánlott irodalomként használják. 2009-ben oktatói és kutatói tevékenységéért a Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt kitüntetésben részesült. 2015-ben az OTDT Mestertanár, 2020-ban az SZTE TTIK Pro Facultate díjában részesült.
Témavezetésével 9 magyar és külföldi doktorandusz készítette el és védte meg PhD disszertációját.