2019. szeptember 19., csütörtök

QS_2019

Továbbra is az SZTE a legjobb hazai egyetem

Ismét a világ vezető egyetemei közé került a Szegedi Tudományegyetem. A Quacquarelli Symonds (QS) 2020-as ranglistáján az 501-510. helyen végzett az intézmény. Ez a pozíció magyarországi viszonylatban a legjobb.

A világ egyik legelismertebb, felsőoktatási tevékenységeket minősítő cége, a brit QS június 19-én tette közzé a 2020-as évre vonatkozó legfrissebb toplistáját. Idén 82 ország 1620 egyeteme közül 1000 felsőoktatási intézményt rangsoroltak 6 szempont alapján. A lista összeállításakor figyelembe vették az akadémiai szféra és a munkáltatók értékelését, a tudományos munkák idézettségét, az oktatók és a hallgatók arányát, valamint a külföldi hallgatók és oktatók számát.

QS_ranked-2020

A QS 2020-as listájára 7 magyar egyetem került, közülük a legjobb eredményt a Szegedi Tudományegyetem érte el. A világrangsorban az SZTE az 501-510. helyen végzett. A korábbi évekhez képest javult az intézmény akadémiai elismertsége és az SZTE-n tanuló külföldi hallgatók aránya.

Friss Hírek RSS

SZTE ETSZK Friss hírek

• szeptember 20.
    Radó Péter Magyarország vezető oktatáskutató szakembereinek egyike. Kivételes tapasztalattal rendelkezik az oktatási rendszerek elemzése, oktatáspolitikai elemzés és tervezés, program- és közpolitika értékelés szakterületeken. Szeptemberi előadásában 2017-ben megjelent könyve alapján vázolja fel az iskola jövőjével kapcsolatos gondolatait. Rendezvényünket "kötelező jelleggel", jó szívvel ajánljuk oktatási intézmények vezetőinek, pedagógusainak, egyetemi oktatóknak, hallgatóknak, de természetesen most is minden más érdeklődőt is nagy szeretettel várunk! A részvétel most is ingyenes, de regisztrációhoz kötött! Regisztráció itt: https://tinyurl.com/y44c8q6t Radó Péter számos egyetemen tanít oktatáspolitikai elemzésről és a kisebbségek oktatásáról szóló kurzusokat. Nemzetközi fejlesztő szervezetek megbízásából tanácsadóként, szakértőként és képzőként dolgozott 18 délkelet-európai, kelet-európai és közép-ázsiai országban. Kisebbségszociológia, oktatáspolitikai elemzés, oktatási rendszerek kormányzása és a kisebbségek oktatása körében több mint hatvan tanulmányt és könyvet publikált magyarul, angolul és számos más európai nyelven. 2010-2014 között az OktpolCafé oktatáspolitikai blog társszerzője. 2012-2013-ban a Magyar Pedagógiai Társaság "Fehér könyv az oktatásról" című stratégia elkészítését szolgáló program vezetője volt. 2008 óta az Expanzió Humán Tanácsadó vezető tanácsadója. A helyek fele egyetlen éjszaka elkelt! Regisztráció itt: https://tinyurl.com/y44c8q6t Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt egy újabb péntek esti közös gondolkodásra, párbeszédre, feltöltődésre!