Kulturális pályázatok hallgatóknak

2019. február 11.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája egyetemi fotópályázatot, vers- és prózamondó versenyt, színikritika pályázatot, és verspályázatot hirdet a nappali tagozatos hallgatóknak. A pályázatokat március közepéig adhatják le a jelentkezők az SZTE NKI Kulturális Irodán.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája egyetemi fotópályázatot hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

Tematikától független fekete-fehér vagy színes fotókat várunk.

Szerzőnként maximum 5 darab egyedi kép, illetve egy-egy fotósorozat (egy sorozat maximum 5 darab fotót tartalmazhat) adható be. A pályázatra kiállításra kész, paszpartuzott (a paszpartu mérete 50x70 vagy 30x40 cm) papírképeket várunk. A fotók mérete a paszpartun belül tetszőleges.

A pályázatra beküldött mindegyik kép hátulján fel kell tüntetni:

- a kép címét

- a szerző adatait (név, kar, szak, évfolyam, telefonszám, e-mail, Neptun kód)

Egyéb pályázaton eddig még nem szerepelt képeket kérünk beküldeni.

A beküldött képanyagot a kiíró által felkért szakmai zsűri értékeli.

A beérkezett pályaművekből kiállítást rendezünk a 16. Egyetemi Tavasz ideje alatt az SZTE Rektori Épület Átriumában.

Díjak

III. díj:  10.000 Ft

A leadás határideje, helyszíne: 2019. március 15.

SZTE NKI Kulturális Iroda (Dugonics tér 13.) Tel.: 544-045, 4045

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája egyetmi vers- és prózamondó versenyt hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

A versenyzőknek kettő általuk szabadon választott verssel vagy prózával kell pályázniuk. Bár nem kötelező, örömmel vesszük, ha az egyik művet az idén 100 éve elhunyt költő tiszteletére, Ady Endre versei közül választják ki a pályázók.

Egy-egy vers műsorideje nem haladhatja meg a 10 percet.

A versenyzőknek szakértőkből álló zsűri ítéli oda a díjakat.

III. díj: 10.000 Ft

A versenyre az SZTE NKI Kulturális Irodában (Dugonics tér 13.) kapható Nevezési lapon, valamint a Moduloban a Kulturális Iroda alatti űrlapon lehet jelentkezni 2019. március 29-ig.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája és a BTK Összehasonlító Irodalomtudományi Tanszéke színikritika pályázatot hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

A pályázónak a 2018. április 1. és 2019. március 15. között magyar nyelvterületen bemutatott, bármilyen műfajú színházi előadásról kell színikritikát írnia. Kérjük, hogy pályáműve minden esetben tartalmazza a teljes szereposztást is. Az elkészült írás képekkel illusztrálható.

A pályamű terjedelme (mellékletek nélkül) nem haladhatja meg a 8.000 leütést (szóközzel).

A pályázat jeligés, a szerző adatait (név, kar, szak, évfolyam, telefonszám, e-mail, Neptun kód) külön lezárt borítékban kell a pályaműhöz mellékelni.

A beérkezett pályaműveket szakmai zsűri bírálja el. A bírálóbizottságnak jogában áll egyes díjakat megosztani vagy nem kiadni.

III. díj:  10.000 Ft

A leadás határideje, helyszíne: 2019. március 29.

SZTE NKI Kulturális Iroda (Dugonics tér 13.) Tel.: 544-045, 4045

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája és a tiszatajonline.hu „Re–Ady” címmel egyetemi verspályázatot hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

A pályázatra olyan verset várunk, bárminemű műfaji vagy formai megkötés nélkül, amelynek címe azonos az idén 100 éve elhunyt Ady Endre valamelyik versének címével, de a pályázó versében, személyes újraértelmezésben a régi cím alatt már új, sajátos mai gondolatok születnek. A cím lehet például az alábbiak közül, vagy akár más, a pályázó által választott Ady-verscím: Üzenet egykori iskolámba; A Tisza-parton; Új Vizeken járok; Elbocsátó, szép üzenet; A magyar Ugaron; A fekete zongora; Az én magyarságom; Áldásadás a vonaton; A Tűz csiholója; Félig csókolt csók

Egy pályázó egy verssel jelentkezhet, melynek terjedelme maximum 2 gépelt oldal (12-es betűméret, 1-es sorköz). A 2 oldalnál hosszabb verseket a bírálók kizárják a versengésből.

A zsűri döntése alapján a legjobb versek megjelennek a tiszatajonline.hu oldalán.

III. díj:  10.000 Ft

A leadás határideje, helyszíne: 2019. március 29.

SZTE NKI Kulturális Iroda (Dugonics tér 13.) Tel.: 544-045, 4045

A hallgatói pályázatokhoz kapcsolódó adatvédelmi tájékoztató az alábbi oldalon érhető el: https://www.u-szeged.hu/kultura/palyazatok-versenyek/adatkezelesi-kulturalis