kancellar_nyito

Újabb három évig irányítja kancellárként az SZTE-t Dr. Fendler Judit

2019. augusztus 1-jétől újabb három évig látja el a Szegedi Tudományegyetem kancellári teendőit Dr. Fendler Judit. A több milliárd forint nagyságrendben megvalósuló egyetemi fejlesztések folytatódnak, így a Szegedi Tudományegyetem továbbra is méltó helye a világszínvonalú oktató, kutató és gyógyító munkának.

Dr. Fendler Judit 2016 augusztusa óta irányítja kancellárként a Szegedi Tudományegyetemet. Az elmúlt 3 évben jelentős változásokat vitt véghez az intézmény szervezeti átalakításában, melynek köszönhetően a gazdálkodás és a működés transzparenssé, centralizálttá és lényegesen hatékonyabbá vált. Az elmúlt évek feszes gazdálkodásának köszönhetően nullszaldóval zárta a 2018-as évet a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központja: a 2016 év végi 3,5 és a 2017. évi 2 milliárd forint összegű adósságot hatékony gazdálkodással, szervezetfejlesztési intézkedésekkel csökkentette az intézmény.

A fejlesztések prioritásként az oktatás mellett a kutatást, az egészségügyi ellátást, valamint a társadalmi szerepvállalást is magába foglaló harmadik missziós tevékenység fejlesztését jelölte ki a kancellár. Az egyetemi saját forrásokból, kormányzati és uniós támogatásból elindult több tíz milliárdos fejlesztések közül csak néhányat sorolunk fel, a Zeneművészeti Kar, valamint az Állam-és Jogtudományi Kar épületét, a Gyerekklinikát, a Fül-orr-gége Klinikát és a sebészeti klinika egykori épületének a felújításával létrejövő orvosi és egészségtudományi képzést szolgáló Elméleti Tömböt. A klinikai fejlesztések folytatásaként elindul a Fejközpont és az Élettudományi Központ építésének az előkészítése, ami új lehetőségeket nyit a szegedi egészségtudományi és az informatikai képzésnek. Az ELI-ALPS lézeres kutatóközpont köré települő SZTE Science Park közel 85 hektár területen, egyedülálló módon fogja elősegíteni a kutatási és fejlesztési erőforrások koncentrációját.

– A kancellári megbízatást pályafutásom csúcsát jelentő szolgálatnak tekintem. Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a QS világrangsora szerinti legjobb magyar egyetemen folytathatom a megkezdett munkát, melynek eredményei az előttem álló három évben, 2022-ig érnek be. A több mint 50 milliárd forint támogatottságú uniós pályázatok egy része ugyan már lezárult, de számos kormányzati beruházás és infrastrukturális fejlesztés megvalósítása áll előttünk. Úgy gondolom, a szegedi egyetem teljes vertikumát érintő beruházások és szervezetfejlesztési törekvések hosszú távon meghatározzák az egyetem és a régió jövőjét – fogalmazott Dr. Fendler Judit.

Hozzátette: A Szegedi Tudományegyetem 10 éven belül az ország legkiválóbb felsőoktatási intézményévé kíván válni, ehhez a Klebelsberg Kunó által megkezdett egyetemi építkezéseket és fejlesztéseket folytatni kell. Mai áron megközelítőleg 80 milliárd forintos beruházásnak számítana a Klebelsberg Kunó nevéhez köthető, 1926-1930 közötti gyors ütemű egyetemi építkezés. A tavalyi évben már megkezdett és a jövőben megvalósuló egyetemi fejlesztések sorát Klebelsberg 2 tervnek is nevezhetjük, hiszen a fejlesztések összértéke nagyságrendileg megegyezik a Klebelsberg által véghezvitt beruházásokkal.

A részletes kancellári pályázat itt elérhető.

2020. január 27.

Kiemelt_Zolnay_Kriszta

Szeged és London között ingázik: a Richter igazgatósági tagja, multinacionális gyógyszercégeket képviselt a nemzetközi porondon, most a pénz és az egészségügy metszéspontján végez szakértői munkát a Tisza-parti város Kígyó Patikája tulajdonosaként is ismert dr. Zolnay Kriszta. Az SZTE Gyógyszerésztudományi Karán végzett szakemberrel életútjáról beszélgetve megtudtuk, időnként miért kérdezi önmagától: „Ez tényleg velem történt meg?”

A megjelenteket köszönti: Gácser Attila, a Biológia Intézet vezetője
    A kötetet bemutatják: a könyv lektora, Nagy Lászlóné, valamint a könyv szerkesztője és szerzői: Balázs János, Hegyi Andrea, Poór Péter, Sinka Rita és Vörös Mónika
  • február 25.
    Hiteles és motiváló előadás a Mentor(h)áló Pedagógiai esték 2020-as tavaszi évadában a futás, azon belül az ultrafutás különös világáról. Vendégünk Lubics Szilvia magyar amatőr hosszútávfutó és ultramaratonista, az Ultrabalaton és a Spartathlon többszörös győztese!
    Jegyár: kedvezményes 1.800 Ft (SZTE-kártya, diákigazolvány, pedagógusigazolvány); teljes árú 2.400 Ft. Kedvezményes jegyek csak személyesen vásárolhatók, a vásárláskor be kell mutatni a kedvezményre jogosultságot igazoló dokumentumot! Jegyek november 11-től kaphatók az IH Rendezvényközpontban és online, a http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/category/entry-ticket weboldalon.
    Az SZTE Mentor(h)áló 2.0 projekt programja
    A Dugonics Társaság előadóülése
    Előadó: Dr. Kerek Ferenc zongoraművész, a Dugonics Társaság elnöke, az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar oktatója
    Beszélgetőtársak: Gyüdi Sándor, a Szegedi Szimfonikus Zenekar igazgatója