Gerard_Mourou

Friss Nobel-díjas tart előadást a Szegedi Tudományegyetemen

Gérard Mourou professzor, lézerfizikus, a 2018. évi fizikai Nobel-díj egyik kitüntetettje 2018. november 15-én, csütörtökön 11 órától a József Attila Tanulmányi és Információs Központ kongresszusi termében előadást tart. Az előadás az SZTE polgárai számára nyilvános.

Gérard Mourou idén októberben Donna Stricklanddel közösen részesült a legrangosabb tudományos elismerésben, a Nobel-díjban a nagy intenzitású, ultrarövid lézerimpulzusok létrehozásának kidolgozásáért. Az efféle lézereket az iparban és a gyógyászatban is felhasználhatják, segítségükkel ugyanis precíz bevágásokat lehet ejteni és lyukakat fúrni a különböző anyagokon. A lézerfizikus tudományos munkásságát a Szegedi Tudományegyetem polgárai előtt is ismerteti.

Az előadás a Szegedi Tudományegyetem polgárai számára nyilvános, de regisztrációhoz kötött. Kérjük, hogy részvételi szándékát a paku.zsofia@rekt.szte.hu e-mail címen szíveskedjen jelezni.

2019. augusztus 02.

nyito_PB

Hogyan változik a lakosság véleménye egy sportesemény alatt? Milyen társadalmi hozadéka van egy nemzetközi sporteseménynek? Polcsik Balázs, az SZTE JGYPK Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíjasa többek között ezeket a kérdéseket járta körül nyertes pályázatában. A fiatal kutatót tapasztalatairól és eredményeiről kérdeztük.