Tudósok asztaltársasága

TA

TA_2

Kedves Érdeklődők!

Az NTP-HHTDK-17-0074 pályázat keretén belül kerül megrendezésre karunkon a „Tudósok asztaltársasága” rendezvény az alábbi előadásokkal:

2017.11.27-én (16:00-17:30) EB-003-8 terem

Prof. Dr. Molnár Zsolt: "Paradigmaváltás a perioperatív ellátásban"

2017.11.29-én (16:00-17:30) EB-003-8 terem

Prof. Dr. Csabai Márta: „Testi gyógyulás lelki eszközökkel? Pszichológusok a betegellátásban és az egészségmegőrzésben”

Az előadásokat kerekasztal beszélgetés követi.

Az előadókról röviden:

Prof. Dr. Molnár Zsolt, aneszteziológiai és intenzív terápiás szakorvos, tanszékvezető egyetemi tanár, az SZTE ÁOK SZAKK Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára. Fő kutatási témái: szepszist kísérő hemodinamikai
változások, gépi lélegeztetés, folyadékterápia, gyulladásos markerek, oxigénadósság és mérése, valamint perioperatív intenzív terápia. Jelenleg is számos klinikai és állatkísérletes vizsgálat vezetője, valamint tagja több cég nemzetközi orvosi szaktanácsadó testületének.

Prof. Dr. Csabai Márta, klinikai szakpszichológus és alkalmazott pszichológus, tanszékvezető egyetemi tanár, az SZTE BTK Pszichológia Intézetében a Személyiség- Klinikai és Egészségpszichológiai tankszékének megbízott vezetője. Az egészségpszichológia fejlesztésében betöltött szerepe, a klinikai betegellátásban való tíz éves jártassága (jelenleg elsősorban szupervízori tevékenysége által kapcsolódik a klinikai gyakorlathoz), hazai és nemzetközi egészségpszichológiai kutatási projektekben betöltött vezetői, résztvevői szerepvállalása okán hívtuk meg.

A programon való részvétel ingyenes.

Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők.