Fókuszpont II. - Fókuszban a terep

2015. szeptember 28.

2015.10.29.-én kerül megrendezésre a TÁMOP 4.1.1.F-14/1/Konv-2015-0006 „Munkaerő-piaci igényekre támaszkodó gyakorlatorientált képzések, szolgáltatások a Szegedi Tudományegyetem fókuszában” c. program keretében a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar Szociális Munka és Szociálpolitika Tanszéke által szervezett Fókuszpont II. - Fókuszban a terep c. konferencia.

A rendezvényen a szociális munkás képzés elmúlt 25 évét tekintjük át, szó esik a jelen helyzetről, az oktatás további fejlesztéséről, illetve a duális képzés bevezetésének lehetőségéről, dilemmáiról is.
Ez alkalommal különös hangsúlyt kap a terep, a hallgatók leendő munkavégzésének helyszíne, és fókuszba kerülnek azok a kollégák, akik a gyakorlatokon adják át tudásukat, tapasztalataikat. A program központi eleme a képzőhely és az intézmények közötti kapcsolat, mert ez biztosítéka a minőségi képzésnek.

Helyszín: SZTE Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar B-épület (6726 Szeged, Bal fasor 39-45.)
Időpont: 2015. október 29. 9-16 óra

Meghívó és program (pdf)