levelezo_verseny_nyito

Levelező verseny a 100 éves Védőnői Szolgálat jegyében - döntő

2015. május 20.
A Védőnői Szolgálat megalakulásának 100 éves évfordulójára Tanszékünk levelező történelmi versenyt hirdetett általános és középiskolások részére. Három fős csapatok jelentkezését vártuk, minden iskolából maximum 3 csapat nevezhetett.
A levelező verseny 3 fordulóból állt, melyben fordulónként 20-20 kérdést tettünk fel a diákoknak a Szolgálat elmúlt 100 évéről. Ehhez segítséget is adtunk Karunk honlapján elérhető formátumban. A levelező versenyben legjobban teljesítő 6 csapat (általános és középiskola külön-külön) jutott be a verseny döntőjébe, melyet 2015. május 7-én rendeztünk meg a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Karán.
A döntőben minden csapatnak 5 akadályt kellett teljesítenie, melynek témakörei a következők voltak: elsősegélynyújtás, csecsemőtáplálás, csecsemőgondozás, biztonságos környezet, a 100 év története. Minden akadály a múltba kalauzolta a diákokat, meghatározott korokban kellett a feladatokat végrehajtani. Így, az 1940-es években kellett bemutatni újszülött pelenkázását, vagy a 70-es években elkészíteni egy almapépet.
Mindezekkel sikerült jól megbirkózni a diákoknak, a csapatok egységgé kovácsolódtak. Az állomásokon lehetőségük nyílt korabeli eszközöket is megtekinteni, amit az elmúlt 100 évben használtak a védőnők, vagy szülők a csecsemők gondozásában, ellátásában.

Dicséret illet minden csapatot a helytállásért, de külön díjazásban részesültek a legjobbak:

Általános iskolások közül:
1. helyezett - Gyevi Csicsergők (Kertész Tekla, Sándor Fanni, Tóth Szilvia -Algyői Fehér Ignác Általános Iskola)
2. helyezett - Mórahalom (Pópé Glória, Sipos Brigitta, Puskás Dóra - Mórahalmi Általános Iskola)
3. helyezett - Ságváristák ( Czakó Bálint, Nagy Benedek, Tamási Zita - Ságvári Endre Gyakorló Általános iskola, Szeged)

Középiskolások közül:
1. helyezett - DOBESZ (Táncos Dorina, Bakos Bence, Grácsik Eszter – Deák Ferenc Gimnázium, Szeged)
2. helyezett - HIGY (Laver Irisz, Vőneki Gabriella, Szilágyi Hanga – Deák Ferenc Gimnázium, Szeged)
3. helyezett - Viperák (Móra Alexandra, Szécsi Anett, Herbacsek Bence – Móravárosi Ipari Szakképző Iskola, Szeged)

Gratulálunk a helyezetteknek, és köszönjük felkészítő pedagógusaik, és védőnőik áldozatos munkáját!

dr. Tobak Orsolya, tanszékvezető

Preventív Egészségügyi Gondozás Tanszék