oklevelatado_nyito_2015

Oklevélátadó ünnepség 2015.

2015. július 10.

Oklevélátadó ünnepi tanácsülés az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karon - fényképekkel

Az SZTE ETSZK Oklevélátadó Ünnepségére 2015. július 10-én került sor a József Attila Tanulmányi és Információs Központban. Az ünnepségen mintegy 130 végzős vehetett át oklevelet ápoló, gyógytornász, védőnő szakirányon illetve szociális munkás alap- és mesterszakon.

Végzős hallgatóink oklevelei mellett rektori és kari kitüntetések átadására is sor került.

Rektori kitüntetések közül Discipuli pro Universitate díjat Szekeres Judit ápoló szakos hallgató, mesteroktatói címeket pedig Baloghné Fűrész Veronika vezető védőnő, Boldogné Árva Anna szociális munkás, Irinyi Tamás okleveles ápoló, Dr. Szántainé Szilágyi Mária gyógytornász kapták. A Szegedi Tudományegyetem Szenátusa címzetes főiskolai docensi címet adományozott Futó Gabriellának (okleveles gyógytornász, gyógypedagógus, az Odú Központ Pedagógiai Szakszolgálati Intézmény vezetője) és Túri Mihálynak (az Országos Mentőszolgálat Dél-alföldi Regionális Mentőszervezetének vezető mentőtisztje).

A kari kitüntetések közül Szél Éva díjat Ágoston Magdolna, mestertanár; Kari Nívódíjat Oraveczné Bdoor Piroska, terepkoordinátor; az "Egészségtudományi és Szociális Képzési Karért" díjat Sántha Gáborné, egyéni vállalkozó míg "Az Év hallgatója" címet Molnár Rebeka gyógytornász szakos hallgató vehette át.

A kari szokásoknak megfelelően tanácsülésünk keretében arany, gyémánt illetve vas díszoklevelet vehettek át az 50, 60 illetve 65 évvel ezelőtt intézményünkben végzett védőnők.

A kitüntető címek és díszoklevelek átadása után az egyetem nevében Dr. Szabó Gábor rektor úr köszöntötte a végzős hallgatókat, majd Dr. Barnai Mária dékánasszony ünnepi beszéde következett.

A végzős hallgatók nevében Kispál Brigitta ápoló hallgató búcsúzott az Egyetemtől és a Kartól, a végzősök esküjét pedig Jana Emese ápoló hallgató olvasta fel.

Az Oklevélátadón készült képek elérhetőek itt: képek

Az arany, gyémánt és vas díszoklevelesek fogadásán készült képek: itt