I. Országos Prezentációs Verseny

2015. december 01.

A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karán 2015. november 28-án lezajlott az első prezentációs megmérettetés, az Egészségtudományi Karok részvételével.

A versenyre a Pécsi Tudományegyetemről, a Semmelweis és a Széchenyi Egyetemről, valamint a Szegedi Tudományegyetemről érkeztek diákok. Ápoló, dietetikus, egészségfejlesztő, egészségturizmus szervező, gyógytornász, védőnő hallgatók mérték össze prezentációs képességüket. Változatos témájú felszólalásokat hallgathattunk a táplálkozásról, a hormonális fogamzásgátlásról, a mozgás lehetőségeiről, esetleges veszélyeiről, még egészségügyi vonatkozású applikációról is.

Karunkat a következő hallgatók képviselték:

Ambrus Angelika (III. védőnő)- A hormonális fogamzásgátló módszerek hatásfokát gyengítő tényezők

Aszódi Fanni (III. gyógytornász)- Újabb őrület nyomában: mi az exorexia?

Melter Lívia (III. gyógytornász)- " Ne nevettess, mert bepisilek!" - beszéljünk a gátról gátlások nélkül

A különösen sokrétű zsűri (orvosok, színész, retorika szakértő, szakújságíró) döntése alapján a következő díjak és helyezések kerültek kiosztásra a résztvevő 11 hallgató között:

1. díj - Varga Péter (SE)
  2. díj - Ábrám Boróka (SE)
  3. díj - Melter Lívia (SZTE)

Különdíjak:

Aszódi Fanni az előadási rutinjáért, dramaturgiai hatásokért kapta a díjat.

Melter Lívia a perezentáció design és az erre fordított munkájáért kapott elismerést.

Ábrám Boróka (SE)

Pődör- Novák Réka (SE)

Büszkék vagyunk mindhárom előadónkra, kiválóan megállták a helyüket!

Köszönjük a felkészülésüket és felkészítésüket oktatóiknak!

Pósa Gabriella