2019. szeptember 19., csütörtök

SZTE ETSZK Kiemelt hírek

2019. szeptember 12.
2019. szeptember 09.

Hadtörténeti és vegyészeti témák is szerepelnek az SZTE Szabadegyetem XXIV. szemeszterének kínálatában. A rendezvény-sorozat 2019 őszi programja alkalmat ad arra, hogy a Szegedi Tudományegyetem jeles oktatói és kutatói mellett vendég előadók is bemutassák eredményeiket az SZTE TIK kongresszusi termében szerdánként 18 órakor kezdődő SZTE Szabadegyetemen.

2019. szeptember 07.

A 2019-2020. tanév ünnepélyes nyitányát 2019. szeptember 7-én tartotta a szegedi universitas. A Szegedi Tudományegyetem Szenátusa tanévnyitó rendezvényén beszédet mondott az SZTE rektora, az innovációs és technológiai miniszter, Szeged-Csanád Egyházmegye püspöke, valamint az EHÖK alelnöke. Az ünnepségen először adták át az SZTE újonnan alapított díjait.

2019. szeptember 04.

Mintegy 400 ingyenes programmal várja szeptember 27-én, pénteken a Kutatók Éjszakáján az SZTE a tudomány iránt érdeklődőket. Ezen az éjszakán más napokon nem látogatható laborok, terek nyílnak meg az érdeklődők előtt. A szegedi egyetem 11 karának 500 kutatója, oktatója és hallgatója mutatja be tudományterületét.

2019. szeptember 03.

Próbáld ki magad, dolgozz újságíró és / vagy fotóriporter gyakornokként az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság sajtós csapatában! Új taggal bővül a Szegedi Egyetem Magazin lapcsalád. A SZEM egyetemistáknak egyetemistákról szóló új magazinját egyetemisták készítik. Jelentkezz szerkesztőségi gyakornoknak!

2019. augusztus 26.

Tovább növelte hallgatói létszámát a Szegedi Tudományegyetem. A 2019-es általános felvételi eljárásban felvett 6159 új hallgató mellett 384 jelentkező került be a pótfelvételi eljárás során az SZTE valamely képzésére.

2019. július 24.

Pont Ott Parti-n várták majd ünnepelték a 2019. évi felvételi ponthatár húzást a Szegedi Tudományegyetemre pályázó fiatalok. A 2019. július 24-i SZTE POP-ot követő esti sajtótájékoztatón kiderült: 6 százalékkal növelte hallgatói létszámát a 2019-es központi felvételi eljárásban az SZTE.

2019. június 19.

Ismét a világ vezető egyetemei közé került a Szegedi Tudományegyetem. A Quacquarelli Symonds (QS) 2020-as ranglistáján az 501-510. helyen végzett az intézmény. Ez a pozíció magyarországi viszonylatban a legjobb.

2018. október 29.

Angol nyelvű képzés és új mesterszakok indultak, e-tananyag bevezetését tervezik az SZTE Egészségtudományi és Szociális Képzési Karán. Héderné Dr. Berta Edina dékánt a jelenről és jövőről, míg az előző két ciklus kari vezetőjét, Dr. Barnai Máriát az idáig vezető útról kérdeztük.

2018. április 27.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma Nemzeti Tehetség Program által kiírt pályázat, „A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása” témakörben lehetőséget biztosított számunkra, hogy a hallgatóinkat többféle módon támogassuk, bátorítsuk a TDK részvételre.

Friss Hírek RSS

SZTE ETSZK Friss hírek

• szeptember 20.
    Radó Péter Magyarország vezető oktatáskutató szakembereinek egyike. Kivételes tapasztalattal rendelkezik az oktatási rendszerek elemzése, oktatáspolitikai elemzés és tervezés, program- és közpolitika értékelés szakterületeken. Szeptemberi előadásában 2017-ben megjelent könyve alapján vázolja fel az iskola jövőjével kapcsolatos gondolatait. Rendezvényünket "kötelező jelleggel", jó szívvel ajánljuk oktatási intézmények vezetőinek, pedagógusainak, egyetemi oktatóknak, hallgatóknak, de természetesen most is minden más érdeklődőt is nagy szeretettel várunk! A részvétel most is ingyenes, de regisztrációhoz kötött! Regisztráció itt: https://tinyurl.com/y44c8q6t Radó Péter számos egyetemen tanít oktatáspolitikai elemzésről és a kisebbségek oktatásáról szóló kurzusokat. Nemzetközi fejlesztő szervezetek megbízásából tanácsadóként, szakértőként és képzőként dolgozott 18 délkelet-európai, kelet-európai és közép-ázsiai országban. Kisebbségszociológia, oktatáspolitikai elemzés, oktatási rendszerek kormányzása és a kisebbségek oktatása körében több mint hatvan tanulmányt és könyvet publikált magyarul, angolul és számos más európai nyelven. 2010-2014 között az OktpolCafé oktatáspolitikai blog társszerzője. 2012-2013-ban a Magyar Pedagógiai Társaság "Fehér könyv az oktatásról" című stratégia elkészítését szolgáló program vezetője volt. 2008 óta az Expanzió Humán Tanácsadó vezető tanácsadója. A helyek fele egyetlen éjszaka elkelt! Regisztráció itt: https://tinyurl.com/y44c8q6t Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt egy újabb péntek esti közös gondolkodásra, párbeszédre, feltöltődésre!