2019. november 21., csütörtök

SZTE ETSZK Kiemelt hírek

2019. november 15.

Közeleg az időszak, amikor ideje kifényesítenünk csizmáinkat, papírra vetni kívánságainkat és felkészülni a Mikulás érkezésére. Idén december 3-án várják a volt hallgatókat, régi és jelenlegi dolgozókat csemetéikkel az Alma Mater Mikulás ünnepség szervezői.

2019. november 15.

Kari tájékoztatókkal, friss felvételi tudnivalókkal és a teljes képzéskínálattal várja a Szegedi Tudományegyetem a nyílt napján az érdeklődő középiskolásokat 2019. november 28-án, az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

2019. október 29.

Szimulációs jellegű oktatásra, skillek fejlesztésére alkalmas az a három terem, amelyet 2019. október 29-én adtak át és mutattak be az SZTE Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar újszegedi épületében.

2019. október 15.

Nyilvánosságra hozta a legjobb feltörekvő kelet-európai és közép-ázsiai felsőoktatási intézmények listáját a Quacquarelli Symonds (QS). A rangsorban a 33. helyen végzett a Szegedi Tudományegyetem, ezzel a rangsorolt intézmények legjobb kilenc százalékában szerepel.

2019. október 07.

Az SZTE SZAKK Sürgősségi és Betegellátó Önálló Osztály (SBO) szervezésében 2450 fő részvételével új szegedi újraélesztési rekord született a Városi Sportcsarnokban. A verseny alatt a gyerekek az újraélesztés alapszintű technikáját is elsajátították.

2019. szeptember 25.

Huszonnegyedik alkalommal rendezik meg a Szegedi Tudományegyetem összművészeti programsorozatát, az Őszi Kulturális Fesztivált. Október 1. és november 10. között 75 helyszínen, mintegy 300 rendezvénnyel várják az érdeklődőket.

2019. szeptember 09.

Hadtörténeti és vegyészeti témák is szerepelnek az SZTE Szabadegyetem XXIV. szemeszterének kínálatában. A rendezvény-sorozat 2019 őszi programja alkalmat ad arra, hogy a Szegedi Tudományegyetem jeles oktatói és kutatói mellett vendég előadók is bemutassák eredményeiket az SZTE TIK kongresszusi termében szerdánként 18 órakor kezdődő SZTE Szabadegyetemen.

2018. október 29.

Angol nyelvű képzés és új mesterszakok indultak, e-tananyag bevezetését tervezik az SZTE Egészségtudományi és Szociális Képzési Karán. Héderné Dr. Berta Edina dékánt a jelenről és jövőről, míg az előző két ciklus kari vezetőjét, Dr. Barnai Máriát az idáig vezető útról kérdeztük.

2018. április 27.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma Nemzeti Tehetség Program által kiírt pályázat, „A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása” témakörben lehetőséget biztosított számunkra, hogy a hallgatóinkat többféle módon támogassuk, bátorítsuk a TDK részvételre.

Friss Hírek RSS