2020. március 29., vasárnap

2020. március 25.
2020. március 24.
2020. március 20.

A Szegedi Tudományegyetem a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Kálvária sgt. 57. szám alatti nyugati telephelyen elhelyezkedő épületében, ismertebb nevén a II-es kórházban, az EMMI rendelkezéseivel összhangban járványügyi ellátó központot alakított ki.

2020. március 18.

A március 10-én bevezetett egészségügyi hallgatói információs vonal mellett chatbot is segíti az egyetemi hallgatók tájékoztatását az SZTE-n. A University of Szeged Facebook oldalon Berci-bot magyar és angol nyelven informál a rendkívüli oktatással, a diplomaszerzéssel és a kollégiumi elhelyezéssel kapcsolatos tudnivalókról.

2020. március 16.

A március 11-én kihirdetett országos veszélyhelyzet kapcsán a Szegedi Tudományegyetem 2020. március 23-án, az előrehozott tavaszi szünet után visszavonásig távoktatásra áll át. Az egyetem oktatói számára a CooSpace felületen létrehozott információs színtérben a távoktatás módszertanával kapcsolatos bejegyzések, illetve a CooSpace távoktatás során használható eszközeinek oktató videókkal illusztrált leírásai érhetőek el.

2020. március 15.

Az SZTE-n külföldi állampolgárral új foglalkoztatási jogviszony csak a Coronavírus Ügyi Operatív Bizottság előzetes engedélyével jöhet létre. Külföldi kiküldetés nem rendelhető el és továbbra is kérik a külföldi magáncélú utazások elhalasztását. Az egészségügyi dolgozók csak miniszteri külön engedéllyel hagyhatják el az országot.

2020. március 15.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma elrendelte, hogy 2020. március 16-tól a veszélyhelyzet megszűnéséig el kell halasztani minden azonnali egészségügyi ellátást nem igénylő beavatkozást. Ennek végrehajtása érdekében a Szegedi Tudományegyetem soron kívül megtette a szükséges intézkedéseket.

2020. március 13.

Az egyetemi hallgatók és a város olvasói előtt a Szegedi Tudományegyetem Klebelsberg Kuno Könyvtára bizonytalan ideig zárva tart. Belépésük a könyvtár területére, valamint a kölcsönzés, a könyvek visszavétele nem lehetséges. Az egyetemi oktatók és dolgozók számára a rendkívüli zárva tartás alatt is elérhetőek a könyvtár egyes szolgáltatásai.

2020. március 09.

2020. március 9.: Ismételten tájékoztatjuk az egyetemi polgárokat a koronavírussal kapcsolatos legfontosabb tudnivalókról, így a munkavégzőkre vonatkozó utasításokról, a hallgatókat érintő óralátogatásról és ügyintézésről, valamint a fertőzéssel kapcsolatos nyilatkozási és intézkedési rendről.